Misja: czyste powietrze

Zdjęcie Zdjęcie
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego na Dniach Energii Miasta Katowice

Jak i czym palić, żeby nie smrodzić? Węgiel, drewno, gaz, a może koks? Jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? To dla dorosłych. A dla dzieci: warsztaty, pokazy, konkursy, happeningi. Do tego koncert orkiestry górniczej, koncert na cewkach Tesli i bezpłatne wycieczki tematyczne. W sobotę 23 września warto wziąć udział w III Dniach Energii Miasta Katowice, które odbędą się na placu Kwiatowym i placu Centralnym (Rynek) od 11.00 do 18.00.

Dni Energii Miasta Katowice to wydarzenie organizowane przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice, który zaprosił do współpracy wielu partnerów.

Jednym z nich jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który na specjalnym stanowisku będzie wyjaśniał zasady, jakie wnosi przyjęta niedawno uchwała antysmogowa. Koniec lata to najlepszy moment, żeby nauczyć się, jak skutecznie walczyć ze smogiem. Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska wyjaśnią m.in. jakie paliwa można stosować i jakich pieców używać, a także jakie są możliwości kontroli zapisów uchwały antysmogowej.

Dostępne będą materiały edukacyjne oraz ulotki o zmianach przepisów, a także broszury zawierające odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Katowice we współpracy z Tauron Ciepło. Impreza objęta jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Załączniki
Program imprezy [PDF 2,6MB]

Linki do stron zewnętrznych
Dni Energii Miasta Katowice – Misja: Czyste powietrze!