"Śląskie bez smogu" - akcja z Gazetą Wyborczą

2017-11-15 12:00 - 14:30 (Środa)
Katowice
Konferencja podsumowująca

Zanieczyszczone powietrze to jeden z kluczowych problemów województwa śląskiego szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Dlatego 15 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wraz z ekspertami i uczestnikami antysmogowych warsztatów subregionalnych zastanowimy się jak ograniczać przyczyny i mądrze niwelować skutki niskiej emisji w regionie. Bo smog, jak mało co, dotyczy nas wszystkich, a edukacja wydaje się być niezmiennie niezbędna.

Opowiemy o działaniach antysmogowych podejmowanych przez Zarząd Województwa, posłuchamy o przedsięwzięciach w tym temacie realizowanych w  Małopolsce, dowiemy się jakie czynności podejmować, by chronić zdrowie oraz zaprezentujemy pomysły na projekty edukacyjne wypracowane przez mieszkańców podczas warsztatów odbywających się w Katowicach, Rybniku, Częstochowie i Żywcu.

W debacie będą uczestniczyć: Wojciech Saługa – marszałek województwa śląskiego, Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego, prof. Paweł Buszman – kardiolog, Prezes Zarządu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, prof. Jarosław Zuwała – zastępca dyrektora badań i rozwoju Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, prof. Marek Sitarz – kierownik Katedry Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Andrzej Guła – ekspert ds. efektywności energetycznej i ochrony powietrza, współzałożyciel Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Jacek Pytel – rzecznik prasowy Straży Miejskiej z Katowic.

Spotkanie odbędzie się 15 listopada br. w godz. 12.00-14.30 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (wejście od placu Sławika i Antalla, sala konferencyjna Sk1 Sk2). Rejestracja uczestników od 11.30.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wysłać email na adres slaskiebezsmogu@katowice.agora.pl do 14 listopada 2017 r.

„Śląskie bez smogu!” to kontynuacja zapoczątkowanego w ubiegłym roku procesu partycypacji społecznej w regionie. W spotkaniach biorą udział eksperci z dziedziny ekologii, zdrowia, przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy regionu. Podstawowym założeniem akcji jest nawiązanie dialogu z mieszkańcami, wymiana wiedzy, pomysłów i doświadczeń w obszarze skutecznej walki z niską emisją.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Gazeta Wyborcza.