Spotkanie informacyjne dot. „Przygotowania polskiej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2018”

2018-06-04 11:00 - 14:00 (Poniedziałek)
ul. Dąbrowskiego 23, Katowice

W dniu 4 czerwca 2018 r. o godz. 11:00, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach przy ul. Dąbrowskiego 23, w Sali Kolumnowej odbędzie się spotkanie informacyjne dot. „Przygotowania polskiej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2018” (ETZT 2018).

Spotkanie jest organizowane we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury oraz Ministerstwem Środowiska i jest skierowane do osób zajmujących się problematyką zrównoważonego transportu, poprawą jakości powietrza, ograniczenia hałasu i zwiększeniem atrakcyjności przestrzeni publicznej.

Na spotkaniu informacyjnym zostaną zaprezentowane szczegóły związane z przygotowaniem kampanii. Uczestnicy dowiedzą się, jak zgłosić działania w ramach ETZT, poznają najlepsze praktyki oraz podzielą się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Spotkanie będzie okazją na podsumowanie działań z 2017 r. w województwie śląskim oraz uzyskanie informacji o polskich i europejskich nagrodach dla samorządów organizujących ETZT w 2018 r.

W trakcie spotkania przedstawiciele MI oraz MŚ zaprezentują tegoroczne hasło i slogan kampanii  ETZT, przedstawią przykłady dobrych praktyk oraz informacje praktyczne ułatwiające przygotowanie i przeprowadzenie ETZT. 

Potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do dnia 30 maja 2018 r. na adres e mail: olga.guzik@slaskie.pl 


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) odbędzie się w dniach 16-22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej. Kampania ma na celu pokazanie korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność czasu, poprawa zdrowia, bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko, poprawę jakości powietrza, rozwój przedsiębiorczości lokalnej i zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.

Rejestracja miast na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2018 już się rozpoczęła.

Na stronie http://www.mobilityweek.eu/registration/ można zarejestrować udział w kampanii.

Załączniki
Agenda [PDF 293,5kB]