Miejsce i dojazd

Miejsce i dojazd

O MIEJSCU

Historia Stadionu Śląskiego sięga 1956 roku. Przez lata gościły tutaj największe wydarzenia sportowe, rozrywkowe i muzyczne w kraju z udziałem zagranicznych gwiazd i przy oklaskach kilkudziesięciotysięcznej widowni. Stadion Śląski od początku swojego istnienia był obiektem wielofunkcyjnym, służącym różnym dyscyplinom sportu. W latach 1957-1969 był głównie areną zmagań lekkoatletycznych, a następnie żużlowych. Nie brakowało także muzycznych emocji, których dostarczały występy największych gwiazd tj. U2, The Rollings Stones’ów czy Iron Maiden. Jednym z najważniejszych momentów w piłkarskich dziejach stadionu była wizyta klubu FC Santos z królem futbolu Pele w maju 1960 roku. Również na Śląskim pierwszy raz w historii Polacy wygrali z Anglią 2:0 w eliminacjach mistrzostw świata w 1973 roku.

Dziś Stadion Śląski to największy lekkoatletyczny obiekt w Polsce, nowoczesna arena piłkarska i największa scena muzyczna w kraju.

W sierpniu 2020 r. Stadion Śląski oficjalnie został Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Legendarny „Kocioł Czarownic” to znaczące miejsce dla polskiej, europejskiej oraz światowej lekkoatletyki, spełniające najwyższe normy niezbędne do organizacji międzynarodowych wydarzeń lekkoatletycznych. Obiekt posiada certyfikat IAAF Class 1, który potwierdza najlepsze parametry i zgodność wymogów niezbędnych do przeprowadzenia Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce. Od 2018 r. na Stadionie Śląskim organizowane są kolejne edycje Memoriału Janusza Kusocińskiego oraz Kamili Skolimowskiej, które co roku gromadzą kilkudziesięciotysięczną widownię. W maju 2021 r. Stadion Śląski był gospodarzem World Athletics Relays, czyli Mistrzostw Świata w Sztafetach oraz Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. W czerwcu 2023 roku w ramach Igrzysk Europejskich ponownie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy, w których wzięły udział prawie wszystkie europejskie drużyny narodowe.

W 2021 roku do użytku oddane zostały nowe przestrzenie Centrum Konferencyjno-Biznesowego. Przestronne sale wyposażone w najnowszy sprzęt multimedialny oferują najwyższy standard organizacji konferencji, spotkań biznesowych, szkoleń oraz wszelkiego rodzaju eventów.

Strona www

DOJAZD SAMOCHODEM I PARKING

Wjazd do Parku Śląskiego od strony Centrum handlowego AKS (Aleja Harcerska). Uczestnicy kierują się na bramę 7b i korzystają z parkingu P2 i P3 przed recepcją główną Stadionu Śląskiego. Uczestnicy pobierają bilet parkingowy. Należy zachować bilet parkingowy. Wyjazd bezpłatny na podstawie walidowanego biletu parkingowego w recepcji głównej Stadionu. Czas na wyjazd: 15 minut. Wjazd i wyjazd możliwy jest tylko tą samą bramą Parku Śląskiego, czyli od strony AKS.

DOJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ

  • Linie tramwajowe: 0, 6, 23, 41 i T-10 (autobusowa komunikacja zastępcza),
  • Linie autobusowe: 6, 98, 663, 830 i 840.

Najłatwiej wyszukać dogodne dla siebie połączenia korzystając ze strony rj.metropoliaztm.pl

Rozkład jazdy Przystanki znajdujące się w bezpośrednim pobliżu Stadionu Śląskiego:

  • • „Chorzów Stadion Śląski”
  • • „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia”
  • • „Park Śląski Wejście Główne”
  • • „Chorzów AKS”
  • • „Park Śląski Ogród Zoologiczny”
Powrót na początek strony