Rozmowy w Urzędzie Miejskim w Pszczynie

fot. UMWS fot. UMWS
Za nami kolejne z serii spotkanie informacyjne dla mieszkańców województwa śląskiego dotyczące ograniczania niskiej emisji

Podczas spotkania prezentacje wygłosili przedstawicie: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Straży Miejskiej w Pszczynie oraz Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego.

W ramach spotkania zostały omówione zagadnienia związane z uchwałą antysmogową dla województwa śląskiego. Można było również uzyskać informację na temat procedury postępowania w czasie kontroli palenisk (m.in. protokołu kontroli paleniska, sposobu sprawdzania stosowanego opału). Przedstawiciele Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego poruszali kwestie przygotowania kotłowni i przewodów kominowych do wymogów nowoczesnych kotłów na paliwa stałe i gazowe. Szczególną uwagę zwrócono na konsekwencje braku czyszczenia przewodów kominowych oraz znaczenie okresowych kontroli przewodów kominowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się Program Priorytetowy „Czyste powietrze”.

Po przedstawieniu prezentacji odbyła się dyskusja, szereg pytań dotyczących możliwości pozyskania dofinansowania na działania związane z wymianą źródeł ciepła w domach jednorodzinnych skierowano zwłaszcza w stronę przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W spotkaniu udział wzięło ponad 40 mieszkańców Pszczyny.

Kolejne spotkanie odbędzie się 30 września br. o godz. 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie przy ul. Rynek 19.