Walka ze smogiem: pokazujemy nasze doświadczenia

Zdjęcie Zdjęcie
Wizyta gości z Bułgarii

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego gościli przedstawiciele samorządów z Bułgarii. Delegaci to przedstawiciele bułgarskich gmin oraz miasta Sofia, którzy walczą o lepszą jakość powietrza w swoim regionie. Gości powitał członek Zarządu Henryk Mercik.

Bułgarscy samorządowcy są zainteresowani doświadczeniami Śląskiego w walce ze smogiem. Goście zapoznali się ze specyfiką regionu i wynikającymi z tego problemami związanymi ze złą jakością powietrza. Zapoznali się z działaniami, jakie Województwo Śląskie wdrożyło, mającymi na celu poprawę jakości powietrza, w tym z zasadą dystrybucji środków finansowych z funduszy europejskich.

W czasie spotkania przedstawione zostały działania na poziomie samorządu lokalnego na przykładzie Rybnika. Stan jakości powietrza został zaprezentowany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, a przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach opisała system doradztwa energetycznego.

W ramach wizyty studyjnej goście z Bułgarii odwiedzili też Kraków oraz Wadowice.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie